Візит Філіппа Гляйхе: про дизайн-концепцію пішохідних зон на вул. С.Бандери

Про Філіппа Гляйхе
Філіпп Гляйхе працює архітектором в управлінні містопланування міської ради Лейпцига та є експертом з дизайну громадських просторів (вулиць, площ, пішохідних зон тощо), а також інфраструктури для громадського транспорту (трамвайних зупинок, трамвайних колій та ін.). Філіпп Гляйхе вже відвідував Львів в межах проекту «Вулиця для всіх» влітку 2016 року.

Мета візиту
Візит відбувається в рамках проекту «Вулиця для всіх – партисипативне планування вулиці у Львові». Метою візиту є обмін досвідом у сфері дизайну пішохідних зон на вул. С. Бандери та громадського простору біля костелу Марії Магдалини/ Органного залу (у т.ч. вул. Професорської).

Експертний трьохгодинний семінар від архітектора міської ради Лейпцига, Філіппа Гляйхе, став хорошим майданчиком для дискусій щодо створення єдиної візії в секторі облаштування пішохідних зон, громадських просторів у Львові. Експерт поділився досвідом реалізації загальної стратегії облаштування громадських просторів у Лейпцигу: існують універсальні каталоги-пропозиції з усіма дизайн-рішеннями, які є актуальними, допустимими та погодженими зі сторони міської влади.

Філіпп Гляйхе розповів про специфіку формування таких каталогів та їх основного функціонального значення – спільна робота та однорідне місто, облаштоване універсальними елементами, які легко обслуговуються усіма комунальними службами.

Цільовою аудиторією цього навчального заходу стали спеціалісти управління архітектури, управління екології та ландшафтного планування ЛМР, фахівці ЛКП «Інститут просторового розвитку» та ЛКП «Львівавтодор».

«Цей семінар ми організовуємо в рамках проекту «Вулиця для всіх». Зараз ми вирішили доповнити технічну частину проекту і розробити концепцію наповнення, облаштування пішохідних просторів на вулиці Степана Бандери. Сьогодні ми намагатимемося окреслити вимоги та розробити технічне завдання, яке стане основою для архітектора, що розроблятиме всі деталі для цієї вулиці», зауважив Штефан Габі, німецький експерт у галузі місцевого планування, працівник Інституту міста, менеджер проекту "Вулиця для всіх"

Головні тези зустрічі:
1. Уніфіковані каталоги оформлення громадського простору (документ, який описує всі елементи, які можна використовувати у міських громадських просторах)
2. Концепція оформлення вулиці – документ, який показує зміни та експлуатаційні можливості вулиці в періоді 10...15-20 років
3. Створення «візитівки» оформлення вуличного простору як метод, підхід вдосконалення процесу планування/реконструкції
4. Взаємозв’язок всіх зацікавлених/профільних установ/команд як основа якісної роботи

Скачать новые шаблоны Joomla!