Урбаністичний воркшоп: реконструкція громадського простору навколо костелу Марії Магдалини/Органного залу

Цільовою аудиторією цього воркшопу стали архітектори, які зацікавлені (та мають досвід) в процесі оновлення просторів, фахівців профільних інститутів та установ Львівської міської ради (управління екології та ландшафтного дизайну, управління архітектури, управління транспорту, ЛКП “Львівавтодор”, ЛКП ”Інститут просторового розвитку”.

В програму воркшопу, який тривав цілий робочий день, було включено:

  • презентація підсумків попередньої роботи щодо відновлення простору навколо костелу Марії Магдалини: аналіз напрацювань (в рамках попередніх зустрічей) спільно з мешканцями та спільно з архітекторами, спеціалістами у сфері транспорту;
  • дослідження простору навколо костелу Марії Магдалини (Львівський будинок органної і камерної музики) спільно з німецьким експертом Філіппом Гляйхе (архітектор міської ради Лейпцига);
  • групова робота над трьома напрямками оновлення простору:
    - безпосереднє облаштування простору (функціональні елементи і т.д)
    - організація транспортного руху навколо/поруч простору
    - можливі “перетворення ” вул. Професорської у системі оновленого простору.

Міська адміністрація Лейпцига має у своїй структурі підрозділ, фахівці якого створюють дизайн для громадських просторів міста та координують свою роботу документами, які затверджують використання тих чи інших матеріалів/елементів в конкретному просторі.

Це допомагає поліпшити якість громадського простору в місті, це створює умови якісного підходу до процесу планування та облаштування просторів для жителів міста. Відбувається синхронізація загальної концепції бачення простору в системі “вулиця”, “місто” з конкретним дизайн-завданням. Такий підхід, і наявність такої структури допомагає грунтовно прописати технічне завдання для архітектора, який буде виконувати цей проект.

“Було дуже добре працювати в міждисциплінарній команді з експертами у галузі транспорту та архітектури, тому що багато питань можна вирішити тільки разом. Звісно, ми все ще повинні навчатися співпрацювати на постійній основі. Нам вдалося визначити деякі основні принципи, що стосуються дизайну громадського простору навколо костелу Марії Магдалини. Ми також визначили деякі відкриті питання, які вимагають подальшого уточнення, наприклад, як зробити зручним для пішоходів перетин вулиці Степана Бандери та Генерала Чупринки, яким чином об’єднати ці три простори?”, - зауважив Штефан Габі.

Фотогалерея для перегляду моментів воркшопу

 

Скачать новые шаблоны Joomla!